Termin 26.06.2017-31.08.2017

Freeride Academy zaprasza na na jednodniowe wycieczki z Licencjonowanym Przewodnikiem Tatrzańskim, który nie tylko zaplanuje dla Ciebie całą trasę, ale również przekaże cenne informacje na temat przyrody tatrzańskiej, etnografii i historii regionu. Taka forma uprawiania turystyki gwarantuje bezpieczeństwo w górach. Większość naszych przewodników jest również ratownikami Topr, w ramach każdej wyprawy prowadzone są szkolenia z bezpiecznego poruszania się po górach. Proponujemy cotygodniowy plan wycieczek, które sprawią, że czas spędzony w Tatrach nie będzie czasem straconym.

START: 08:00

TRASA: Dolina Małej Łąki,  Niżnia Świstówka, Kondracka Przełęcz, Giewont, Dolina Kondratowa, Schronisko na Hali Kondratowej, Kalatówki, Kużnice.

CIEKAWOSTKI NA TRASIE: Procesy krasowe w Tatrach, rzeźba polodowcowa, nawapienne ogrody, niepowtarzalna panorama Podhala, krzyż milenijny, schronisko na Hali Kondratowej- miejsce związane z historią narciarstwa, obiekty związane z historią pasterstwa, górnictwa i hutnictwa w Tatrach.

CZAS TRWANIA WYCIECZKI: 6-8 godzin

CENA: 70 PLN od osoby (przy minimum 10-cio osobowej grupie co 5- ta osoba gratis)
*cena nie zawiera wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego
 

 

WTOREK: JASKINI DOLINY KOŚCIELISKIE , TAJEMNICE PODZIEMI TATRZAŃSKICH

START: 09.00

TRASA: Wędrówka Doliną Kościeliską, zwiedzanie jaskiń: Mylnej, Raptawickiej, oraz Smoczej Jamy wraz z Wąwozem Kraków, na koniec odpoczynek w schronisku Ornak przy przepysznej szarlotce i ulubionym napoju.

CIEKAWOSTKI NA TRASIE: Podczas wycieczki poznacie lepiej jedną z najchętniej odwiedzanych dolin tatrzańskich, jej historie, oraz najciekawsze zakątki rzadko odwiedzane przez turystów.
Jest to niepowtarzalna okazja aby zapoznać się z pasjonującym światem podziemi Tatrzańskich. Jaskinie które odwiedzimy są udostępnione turystycznie ale nie posiadają sztucznego oświetlenia więc posiadanie własnego światła jest niezbędne, zaś dzięki wykwalifikowanemu Przewodnikowi zwiedzanie będzie bezpieczniejsze i bardziej odkrywcze. 

CZAS TRWANIA: 6-8 godzin

CENA: 70 PLN od osoby (przy minimum 10-cio osobowej grupie co 5- ta osoba gratis)
*cena nie zawiera wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Możliwość wypożyczenia czołówki, 

 

ŚRODA: KOZI WIERCH - 2291m n.p.m. NAJWYŻSZY SZCZYT W TATRACH POLSKICH.

START 07:00
parking na Palenicy Białczańskiej („parking przy drodze do Morskiego Oka”) 

TRASA: Palenica Białczańska, Wodogrzmoty Mickiewicza, Dolina Pięciu Stawów, Dolinka Pusta, Kozi Wierch, wodospad Siklawa, Wodogrzmoty Mickiewicza, Palenica Białczańska. 

CIEKAWOSTKI NA TRASIE: Kozi Wierch- najwyższa góra położona w całości na terytorium Tatr Polskich, Dolina Pięciu Stawów Polskich najbardziej urokliwa dolina polodowcowa, Siklawa największy wodospad w Tatrach, Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów- najwyżej położone schronisko Tatr polskich. 

CzZAS TRWANIA : około 10h 

CENA: 150zł osoba, przy minimum 5 osobowej grupie co piąta osoba gratis. Maksymalna ilość uczestników w jednej grupie to 6 osób. cena nie zawiera wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 

CZWARTEK: DOLINA CHOCHOŁOWSKA- ROWEREM PRZEZ TATRY.

START: parking przy wylocie Doliny Chochołowskiej godzina 8:00 

TRASA: startujemy rowerami z Siwej Polany, dojazd do Schroniska na Polanie Chochołowskiej około 6,5km, dalej wędrówka w kierunku Doliny Wyżniej Chochołowskiej, na Wołowiec zejście Długim Upłazem, przez wierzchołek Grzesia z powrotem do schroniska na Polanie Chochołowskiej, skąd rowerami na posiad przy ognisku wraz z regionalnym poczęstunkiem w pobliżu wylotu doliny. 

CIEKAWOSTKI NA TRASIE : jeden z niewielu udostępnionych szlaków rowerowych w TPN, przepiękna panorama Tatr Zachodnich z wierzchołka Wołowca, najstarszy i najbardziej malowniczy szlak w Dolinie Chochołowski , klimatyczny zakończenie wycieczki przy ognisku na Polanie. 

CZAS TRWANIA: około 8h 

CENA: 150zł osoba, przy minimum 5 osobowej grupie co piąta osoba gratis. Maksymalna ilość uczestników w jednej grupie to 6 osób. Cena nie zawiera wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Cena nie zawiera wypożyczenia rowerów.

Dopłata do ogniska wynosi 10 zł.

 

NIEDZIELA: 21 STAWÓW DOLINY GĄSIENICOWEJ

START: 08:00 

TRASA: Dolina Jaworzynka, Przełęcz między Kopami, Hala Gąsienicowa (schronisko Murowaniec), Dolina Zielona Gąsienicowa, Przełęcz Karb, Czarny Staw Gąsienicowy, powrót przez Skupniów Upłaz do Kuźnic. 

CIEKAWOSTKI NA TRASIE: Stawy Gąsienicowe, zapierająca dech w piersiach panorama szczytów po, których prowadzi najtrudniejszy szlak w tatrach „Orla Perć”, infrastruktura Kasprowego Wierchu schronisko Murowaniec, obiekty związane z historią pasterstwa, górnictwa i hutnictwa w Tatrach. 

CZAS TRWANIA: 6-8h 

CENA: 70 zł osoba, przy grupie minimum 10 osób co piąta osoba gratis. Cena nie zawiera wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 

REZERWACJE

tel: 00 48 792 58 60 25
e mail: michal.atpsport@gmail.com. 

Rezerwacji proszę dokonywać z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. 

Przewodnik zastrzega sobie możliwość zmiany trasy ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, lub niedostateczną dyspozycję uczestników wycieczki. W takim wypadku pieniądze nie są zwracane. Wycieczka może zostać odwołana z powodu niewystarczającej liczby uczestników najpóźniej do godziny 19:00 dnia poprzedzającego wycieczkę, pieniądze w takim wypadku są zwracane klientowi. Zaleca się wykupienie ubezpieczenia NW. Proszę o odpowiedni strój i wyposażenie górskie.